Průvodce tvorbou webů

Co vše obsahuje vývoj mobilní aplikace

Webová prezentace

Web, e-shop

Webová prezentace je software (webovka), který je umístěn na serveru a je možné ji zobrazit skrze webový prohlížeč. Je navržena tak, aby designově dýchala tím co firma, kterou prezentuje vytváří.

Vlastní řešení – Řešení 100% na míru zákazníka, který potřebuje velmi specifické řešení a je ochoten do webu vložit více financí.

Redakční systém (CMS) – Nejrozšířenější způsob tvorby webů je skrze redakční systémy, které zaručují udržitelnost. Jedná se o blokové systémy, které umožňují správu obsahu stránky.

E-shop – je moderní pojetí internetového obchodu, nejčastěji vybudovaného na redakčním systému. Součástí e-shopu je vždy část webové stránky.

PageBuildery – Jsou nástroje umožňující vytváření webu pomocí systému bloků a jejich přizpůsobení. V rukách profesionála je toto řešení stejné jako vlastní řešení webu na míru.

Jaké jsou nejznámější weby na vlastním řešení? Třeba Seznam, Google. Jaké jsou nejznámější weby na redakčních systémech – AppleThe New Yourk Times.

Chyby, které se často objevují

Nejčastější seznam chyb při plánování a po vydání.

Koncept aplikace

Nedělejte aplikaci jen proto, že je to v módě. Existují i jiné způsoby jak svůj byznys rozjet. Identifikujte přidanou hodnotu, kterou uživateli přináší. Sepište si svoje konkurenční výhody.

Soustředění na aplikaci

Málo která aplikace si vystačí samotná. Často je třeba back-end, propagační web, webová verze aplikace a nebo technická podpora.

Přecenění sil

Vývoj aplikace je časově náročný proces. Vyčleňte si časové kapacity na schůzky, workshopy, plánování a intenzivní spolupráci pro úspěšné vytvoření aplikace.

Marketing & reklama

Aplikace jsou dnes velmi rozšířené. Proto se nespoléhejte, že aplikace najde své uživatele sama. Připravte si marketingovou strategii, propagaci a rozpočet.

Kvalitní business plan

Každí podnikáme vyžaduje kvalitní business plán. Nepřistupujte k mobilním aplikacím amatérsky a ukažte konkurence, že to umíte taky kvalitně.

Rozpočet a financování

Tvorba mobilních aplikací stojí hodně peněz. Proto je dobré připravit si dostatečný rozpočet aby pokryl vývoj i provoz aplikace. Standardně se jedná minimálně o stovky tisíc korun.

Udržitelné řešení

Kvalitní produkt si vždy žádná i kvalitní podporu, proto jsou naše produkty postaveny na ověřených a inovativních službách.

Udržitelné řešení

Firebase, Ionic, Angular, Swift, WordPress, WooCommerce nebo Amazon AWS jsou moderní technologie, které poskytují našim produktům dlouhodobou životnost a udržitelnost.

Neověřený nápad

Často zapomínáte na ověření vašeho nápadu. Oslovte lidi s prototypem aplikace a zjistěte jestli se jim koncept líbí a nebo jestli by aplikaci používali.

Vývojem to končí

Aplikace a její vývoj nikdy nekončí, obzvlášť když je úspěšná. Je třeba aplikace udržovat a pravidelně aktualizovat .