Průvodce tvorbou webů

Co vše obsahuje vývoj mobilní aplikace

Webová prezentace

Web, e-shop

Webová prezentace je software (webovka), který je umístěn na serveru a je možné ji zobrazit skrze webový prohlížeč. Je navržena tak, aby designově dýchala tím co firma, kterou prezentuje vytváří.

Vlastní řešení – Řešení 100% na míru zákazníka, který potřebuje velmi specifické řešení a je ochoten do webu vložit více financí.

Redakční systém (CMS) – Nejrozšířenější způsob tvorby webů je skrze redakční systémy, které zaručují udržitelnost. Jedná se o blokové systémy, které umožňují správu obsahu stránky.

E-shop – je moderní pojetí internetového obchodu, nejčastěji vybudovaného na redakčním systému. Součástí e-shopu je vždy část webové stránky.

PageBuildery – Jsou nástroje umožňující vytváření webu pomocí systému bloků a jejich přizpůsobení. V rukách profesionála je toto řešení stejné jako vlastní řešení webu na míru.

Jaké jsou nejznámější weby na vlastním řešení? Třeba Seznam, Google. Jaké jsou nejznámější weby na redakčních systémech – AppleThe New Yourk Times.

Chyby, které se často objevují

Nejčastější seznam chyb při plánování a po vydání.

Koncept aplikace

Nedělejte aplikaci jen proto, že je to v módě. Existují i jiné způsoby jak svůj byznys rozjet. Identifikujte přidanou hodnotu, kterou uživateli přináší. Sepište si svoje konkurenční výhody.

Soustředění na aplikaci

Málo která aplikace si vystačí samotná. Často je třeba back-end, propagační web, webová verze aplikace a nebo technická podpora.

Přecenění sil

Vývoj aplikace je časově náročný proces. Vyčleňte si časové kapacity na schůzky, workshopy, plánování a intenzivní spolupráci pro úspěšné vytvoření aplikace.

Marketing & reklama

Aplikace jsou dnes velmi rozšířené. Proto se nespoléhejte, že aplikace najde své uživatele sama. Připravte si marketingovou strategii, propagaci a rozpočet.

Kvalitní business plan

Každí podnikáme vyžaduje kvalitní business plán. Nepřistupujte k mobilním aplikacím amatérsky a ukažte konkurence, že to umíte taky kvalitně.

Rozpočet a financování

Tvorba mobilních aplikací stojí hodně peněz. Proto je dobré připravit si dostatečný rozpočet aby pokryl vývoj i provoz aplikace. Standardně se jedná minimálně o stovky tisíc korun.

Sustainable solutions

Kvalitní produkt si vždy žádná i kvalitní podporu, proto jsou naše produkty postaveny na ověřených a inovativních službách.

Sustainable solutions

Firebase, Ionic, Angular, Swift, WordPress, WooCommerce and Amazon AWS are modern technologies that give the longevity and sustainability of our products.

Neověřený nápad

Často zapomínáte na ověření vašeho nápadu. Oslovte lidi s prototypem aplikace a zjistěte jestli se jim koncept líbí a nebo jestli by aplikaci používali.

Vývojem to končí

Aplikace a její vývoj nikdy nekončí, obzvlášť když je úspěšná. Je třeba aplikace udržovat a pravidelně aktualizovat .